Blog

W jaki sposób sterowane przewierty wpływają na ekologię?

Wiercenie sterowane bez wątpienia jest jedną z najekonomiczniejszych technik bezwykopowych. Z tego powodu inwestorzy bardzo często zlecają przekopywanie ziemi właśnie tą metodą. Niemniej, część z nich ma wątpliwości co do tego, czy sterowane przewierty nie stwarzają zagrożenia dla środowiska naturalnego. Dlatego też w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy rozwinąć ten temat.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się wiertnice ślimakowe?

Wykonywanie przewiertów w ziemi wymaga zastosowania nowoczesnego ciężkiego sprzętu budowlanego, a raczej górniczego. Do wykonywania przejść instalacyjnych najczęściej polecane są wiertnice ślimakowe. Na jakiej zasadzie działają?

Czytaj dalej

Na jakim gruncie można wykonać przewierty sterowane?

Przewierty sterowane są nowoczesną technologią bezwykopową pozwalająca na wykonanie dowolnego projektu instalacyjnego. Taki przewiert można wykonać praktycznie w każdym rodzaju gruntu.

Czytaj dalej

Co należy wiedzieć o maszynach do krakingu?

Wydajne, dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy i instalacji, niezbędne przy bezwykopowej wymianie rurociągu na nowy i wykonanie kolejnej instalacji o potrzebnej średnicy. To główne zalety maszyn do krakingu, ale warto wiedzieć o nich jeszcze więcej.

Czytaj dalej

Na co trzeba zwracać uwagę przed wykonaniem przecisków horyzontalnych?

Przeciski horyzontalne to metoda bezwykopowa polegająca na układaniu sieci na terenach zurbanizowanych.

Czytaj dalej

Czym są horyzontalne przewierty?

Przewierty horyzontalne są rodzajem otworów kierunkowych, nowoczesnej technologii bezwykopowej. Taka metoda pozwala na wykonanie instalacji w miejscach, w których wykonanie otwartego wykopu pod kable jest niemożliwe.

Czytaj dalej

Jak wykonuje się przewierty pod drogami?

Drogi mają do siebie to, że czasami wykonuje się pod nimi przewierty. Działanie to przeprowadza się w różnych celach. Czasami może ono prowadzić do powstania rurociągu, a czasami do powstania podziemnego tunelu. Tak czy inaczej, niezależnie od przeznaczenia przewiertu, żeby go wykonać, trzeba zaangażować określone metody, które doprowadzą do pożądanych celów.

Czytaj dalej