Equipment for Auger Drilling

Maszyny i urządzenia do przewiertu ślimakowego

Wiertnice ślimakowe są stosowane do wykonywania przejść prostoliniowych z bardzo wysoką dokładnością spadkową. Standardowe wiertnice umożliwiają wykonanie przewiertów w zakresie średnic od 90mm do 1420mm i długości do 60m. Na specjalne zamówienie przygotowujemy wiertnice umożliwiające przekroczenie nawet 100 metrowego odcinka.

Technologie przewiertu ślimakowego

Praca tą technologią to proces kilkuetapowy. Stosuje się w nim wiertnice umożliwiające wykonanie przejść instalacyjnych z bardzo wysoką dokładnością spadków. Po precyzyjnym ustawieniu urządzenia wykonuje się tzw. przewiert pilotażowy a następnie rozwierca się na wymaganą średnicę specjalnym zestawem wiercącym. Powstały w tym procesie urobek odprowadzany jest na zewnątrz dzięki zespołowi świdrów. Jednocześnie w trakcie rozwiercania instalowane są rury osłonowe, które zabezpieczają wykonywany odwiert. Prze­wiert kończy instalacja rur przewodowych. Są one instalowane poprzez wciskanie i jednoczesne wypychanie rur osłonowych. Sterowanie procesem wiercenia ogranicza się jedynie do utrzymania założonego prostoliniowego toru przewiertu. Najczęściej stosowanym urządzeniem służącym do wyznaczania toru przewiertu pilotażowego jest system nawigacji teleoptycznej. Układ zbudowany na precyzyjnym urządzeniu geodezyjnym daje największe możliwości wykonania przewiertu z wymaganą precyzją.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą maszyn.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.