Wydajne, dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy i instalacji, niezbędne przy bezwykopowej wymianie rurociągu na nowy i wykonanie kolejnej instalacji o potrzebnej średnicy. To główne zalety maszyn do krakingu, ale warto wiedzieć o nich jeszcze więcej.
Maszyny do zamiany istniejących rurociągów metodą krakingu charakteryzują się możliwością wykonywania przecisków różnej długości, mogą posiadać sterowanie radiolokacyjne i agregat hydrauliczny w zestawie. Pozwalają na bezwykopowe niszczenie starych rur metodą kruszenia statycznego i wprowadzanie w ich miejsce nowych instalacji. Maszyny do krakingu poradzą sobie z rurami wykonanymi z różnych materiałów: zarówno kamionki, betonu, jak i żeliwa. Parametry siłowe maszyn do krakingu pozwalają na wykonywanie przecisków o długości od 60 do 150 metrów.
Wśród maszyn do krakingu znajdują się takie o niewielkich wymiarach i wadze. Mają ergonomiczny układ dopychania krótkich modułów rurowych oraz z automatyzowany układ podawania żerdzi i ciągnięcia głowicy kruszącej. Wysoki poziom zautomatyzowania maszyny pozwala zwiększyć bezpieczeństwo na placu budowy: w przypadku niektórych modeli obecność pracowników wewnątrz studni podczas kruszenia i zamiany rur nie jest wymagana. Elementem zwiększającym wydajność pracy maszyn do krakingu jest nawigacja radiolokacyjna. Dzięki umieszczeniu w głowicy pilotażowej impulsatora (sondy) systemu nawigacji, w czasie rzeczywistym system sterowania określa pozycję, obrót i nachylenie głowicy. Maszyny do krakingu są dostarczane na plac budowy z instrukcją eksploatacji oraz niezbędnym zestawem narzędzi, a w przypadku niektórych modeli jest również możliwe przeprowadzenie szkolenia dla pracowników z obsługi danej maszyny.