Przecisk sterowany – skuteczna metoda bezwykopowa

Maszyna przeciskowa sterowana z radiolokalizatorem SNS-2t . W zestawie z żerdziami 50m oraz narzędzia do wciągania rury PE200mm
Maszyna przeciskowa umożliwia wykonanie przecisków sterowanych krzywoliniowych do 50-60m. Maksymalna rura 200mm.
  • Producent: (FIRMA)
  • Typ: (TYP)
  • Rok produkcji: 2008
  • Wydajność: 100m3/h
  • Przykładowy parametr: ---
  • Przykładowy parametr: ---
  • Cena: 25.000zł

Coraz większą popularność wśród metod bezwykopowych zyskują przeciski sterowane, które powodują rozpychanie i zagęszczanie gruntu. Zastosowanie hydraulicznej maszyny przeciskowej staje się coraz bardziej popularne względem dotychczas wybieranych rozwiązań, takich jak np. kretowanie. Tego typu maszyna przeciskowa nie zapada się bowiem w grunt, jest niemal bezawaryjna, a na dodatek można z łatwością kontrolować jej położenie dzięki montażowi odpowiedniej sondy nawigacyjnej.

Oprócz szerokiej gamy maszyn do przecisków sterowanych, w naszej ofercie posiadamy także profesjonalne systemy nawigacji HDD firmy SENSE, które skutecznie wspierają wykonywanie wszelkich bezwykopowych prac podziemnych, lokalizując urządzenie na każdym etapie prowadzonych działań.

Zalety wykonywania przecisków sterowanych

Podobnie jak w przypadku innych metod bezwykopowych, zastosowanie przecisku sterowanego minimalizuje utrudnienia dla użytkowników przestrzeni, w której wykonywane są prace. Tę metodę można zatem z powodzeniem wykorzystać w miejscach silnie zurbanizowanych – pod drogami czy budynkami. Nawet intensywne działania z użyciem maszyn przeciskowych nie niszczą powierzchni terenu, gdzie odbywają się prace. Dzięki temu wykonawca oszczędza znaczne sumy pieniędzy, które musiałby przeznaczyć na naprawę szkód, oraz nie traci czasu na dodatkowe działania (na przykład organizowanie objazdów). Wszelkie prace wykonywane za pomocą maszyn przeciskowych prowadzone są bezpośrednio w ziemi, dzięki czemu nie tylko omija się istniejącą infrastrukturę, ale także inne przeszkody, takie jak np. rzeki. Sprzyja temu fakt, iż przeciski można wykonywać również po łuku, odpowiednio ustawiając w tym celu urządzenie.

Maszyna przeciskowa UM-20 (200kN)


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.