Wprowadzenie do eksploatacji małej maszyny przeciskowej

Wykonaliśmy pierwszą robotę z Klientem: przecisk sterowany o długości 54 m. Wierciliśmy z niewielkiej komory startowej w gruncie z wysokim poziomem wody gruntowej i wciągaliśmy rurę PE90.

komora odbiorcza

W naszej dyspozycji była lekka maszyna przeciskowa do przecisków “suchych” oraz układ nawigacji radiolokacyjnej stosowany także do przewiertów HDD.

nawigacja przewiertowa
nawigacja do przecisków sterowanych

Robota została wykonana wyjątkowo szybko. Opór takiego gruntu był niespodziewanie duży podczas wiercenia pilotażowego, jednak podczas poszerzania głowicą 127 mm opór był już mniejszy.

Aby zmniejszyć opory podczas wciągania rury smarowaliśmy rurę polimerem zmniejszającym tarcie.

Zapraszamy do oberjzenia wszystkich zdjęć z galerii – ona mówią same za siebie. Jeśli masz do wykonania podobne roboty – zapraszamy do kontaktu.

Już niebawem na naszym kanale pojawi się film z bardziej szczegółowym opisem wykonanych prac i zastosowanej technologii.

widok całego placu budowy
widok trasy przecisku z lotu ptaka

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.