Na jakim gruncie można wykonać przewierty sterowane?

Przewierty sterowane są nowoczesną technologią bezwykopową pozwalająca na wykonanie dowolnego projektu instalacyjnego. Taki przewiert można wykonać praktycznie w każdym rodzaju gruntu.

Na czym polegają przewierty sterowane?

Ta technika polega na bezwykopowym wykonaniu poziomych przewiertów sterowanych. Celem jej jest szybkie, przyjazne dla środowiska i oszczędne pokonywanie różnego typu przeszkód – dróg, terenów zielonych, a nawet akwenów wodnych. Przewiert wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, którą steruje umieszczany w niej nadajnik. Na początku należy zaprogramować w urządzeniu trasę, co umożliwi poprawę trajektorii ruchu tak, by przewiert był prowadzony z jak największą dokładnością. Takie prace nie wpływają w znaczący sposób na ruch uliczny i mogą być prowadzone na różnorodnych terenach. Przewierty sterowane prowadzone są przez fachowców z firmy NodigMarket24, którzy dysponują sprzętem oraz niezbędną wiedzą.

Kiedy stosowane są przewiertów sterowanych?

Przewierty sterowane stosowane są szczególnie wtedy, gdy jest konieczne podłączenie instalacji do już istniejących sieci. Takie sieci często znajdują się poza szlakiem komunikacyjnym, najczęściej o utwardzonym podłożu, a nawet głęboko pod zbiornikiem wodnym. Przewierty z powodzeniem można wykonać pod infrastrukturą drogową czy kolejową. W takich miejscach przekopywanie tradycyjną metodą jest niemal niemożliwe, a już z pewnością bardzo utrudnione. W takich momentach niezastąpione okazują się przewierty sterowane, stanowiące zdobyczne najnowszych technologii. W tej metodzie nie trzeba wykonywać wykopów liniowych, co ma wpływ na koszty inwestycji. Nie trzeba podejmować żadnych dodatkowych prac związanych z odtwarzaniem nawierzchni po uszkodzeniu podczas prac ciężkim sprzętem. Najczęściej tego rodzaju metoda wykorzystywana jest do wykonania kolektorów oraz przewodów kanalizacyjnych. Można ją także wykorzystać do budowy przyłączy domowych, nie uszkadzając nawierzchni.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.