Na co trzeba zwracać uwagę przed wykonaniem przecisków horyzontalnych?

Przeciski horyzontalne to metoda bezwykopowa polegająca na układaniu sieci na terenach zurbanizowanych.

Na co trzeba zwracać uwagę przed wykonaniem przecisków horyzontalnych?

Przeciski horyzontalne wymagają zastosowania technologii z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Metoda ta posiada wiele zalet. Wśród najczęściej wymienianych jest przede wszystkim brak konieczności zamykania ruchu drogowego w trakcie przeprowadzanych prac. Ponadto daje możliwość w krótkim czasie przeprowadzenia instalacji oraz realizowania bardzo skomplikowanych zleceń. Wykopywane są dwa otwory, początkowy i docelowy, i przy użyciu tzw. kreta wprowadzana jest rura.  Jednakże należy podkreślić, iż w przypadku przecisku horyzontalnego nie ma możliwości zmiany położenia kreta.  Technologia ta staje się coraz bardziej popularna, chociażby ze względu na cenę, w porównaniu z tradycyjnymi pracami budowlanymi. Nodigmarket24 to eksperci w technologii bezwykopowej.

Co to są przewierty horyzontalne?

Przewierty horyzontalne stosowane są do układania kabli telekomunikacyjnych oraz światłowodów. Metoda ta nie wymaga zrywania nawierzchni. Pozwala na instalację sieci w trudno dostępnych miejscach. W przypadku przeszkód terenowych w rzekach, ulicach i torach kolejowych. Są szeroko stosowane. Odwierty te służą również do układania sieci kanalizacyjnych, energetycznych i gazowych. System ten został stworzony specjalnie na potrzeby budownictwa. Zwłaszcza w przypadku modernizacji sieci, jak również w przypadku realizacji nowego zlecenia.  Bardzo przydatna jest w planowaniu i kontrolowaniu trasy przewiertu. Głównym celem jest przeciągnięcie rur, a następnie wciągnięcia kabli. Przewiert horyzontalny realizowany jest z poziomu gruntu dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn wyposażonych w układy pomiarowe i sterujące. Rozwiązania wiertnicze pozwalają na precyzyjne prowadzenie otworu od początku do końca, dzięki czemu końcówki są zgodne z zamierzonym projektem.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.