Modernizacja wiertnic i narzędzi wiertniczych

Czasem aby przewiert się udał wymagane jest odpowiednie dostosowanie narzędzi wiertniczych do napotkanych warunków gruntowych. Do tego potrzebna jest wiedza, a zdobywa się ją latami następując na grabie…

Wiertnica ślimakowa
Na zdjęciu: modyfikacja poszerzacza hydraulicznego 530/1020 mm przed wierceniem ślimakowym w mocno nawodnionych gruntach.

Podczas pracy takimi zaimprowizowanymi lub przerobionymi narzędziami jest szczególnie ważne, aby pozostały sprzęt nie sprawiał kłopotów. Wiertnice ślimakowe służą na budowach przez długie lata, często zmieniają właściciela i podlegają drobnym lub większym przeróbkom. Jedną z częstszych modyfikacji jest przerobienie starej wiertnicy bez sterowania na wiertnicę z nawigacją teleoptyczną. Wiąże się to z kapitalnym remontem, dokupieniem nawigacji i narzędzi.

Mamy na koncie kilkanaście zmodernizowanych wiertnic dostarczonych na wschód (Rosja, Białoruś, Ukraina) wraz z kilkudniowym szkoleniem załogi. Na łamach naszej strony będziemy dzielić się zgromadzonymi przez ostatnie 10 lat zdjęciami i filmami pokazującymi nieco inne, wschodnie podejście do sprzętu i organizacji placu budowy podczas przewiertu.

Na zdjęciu monitor najnowszego modelu nawigacji optycznej TSN-02Plus. Produkcja NODIGMARKET24, 2021

Poniżej przystosowanie wiertnicy poziomej do wepchnięcia ekstremalnie długiego odcinka rury betonowej DN1000:

Wiertnica pozioma HWP-140, zmodernizowana wg projektu NODIGMARKET24

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.