Przewiert 1800 mm pod skarpą we Wrocławiu

Tej zimy wykonaliśmy niezwykłą robotę ze względu na średnicę rury. Stosunkowo niewielkim nakładem pracy udało nam się skompletować zespół urządzeń, który poradził sobie z wydrążeniem tunelu pod skarpą.

Głowica na tym przewiercie napędzana jest standardową wiertnicą HWP-120 ze standardowym agregatem AH-140.

Na czole rury znajduje się niewielki ślimak, który wybiera grunt sprzed rury. Urobek jest wynoszony za pomocą wózka.

Przecisk 30 m trwał 4 dni + 1 dzień przygotówki. Średnio wykonywaliśmy po 6-8 m/dniówkę 10h. (Przecisk zakończyliśmy 21/12/2020 r.)

Podczas wykonywania prac zwracaliśmy uwagę na siłę pchania i opór podczas wpychania rury. W połowie przecisku ciśnienie wynosiło 100-110 bar.
Potem trafiliśmy na zwartą glinę i ciśnienie podniosło się do 200-210 bar ale względem postępu wiercenia opór się nie zwiększał.
Na koniec przecisku, gdy rura wyszła po przeciwnej stronie, ciśnienie w układzie wynosiło 50 bar (bez płuczki i polimerów).

W tym terenie bylibyśmy w stanie zrobić ok 45-50 m takiego przewiertu, zwłaszcza stosując płuczkę.
Dla długich odcinków głowica może być wyposażona w dodatkowe 6 siłowników umożliwiające prace w systemie dżdżownicy.

głowica wiertnicza w komorze odbiorczej
głowica wiertnicza po stronie odbiorczej
wewnątrz rury 1800 mm
wewnątrz rury 1800 mm

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.