Blog

Przewiert 1800 mm pod skarpą we Wrocławiu
Wyróżnione

Przewiert 1800 mm pod skarpą we Wrocławiu

Tej zimy wykonaliśmy niezwykłą robotę ze względu na średnicę rury. Stosunkowo niewielkim nakładem pracy udało nam się skompletować zespół urządzeń, który poradził sobie z wydrążeniem tunelu pod skarpą.

Głowica na tym przewiercie napędzana jest standardową wiertnicą HWP-120 ze standardowym agregatem AH-140.

Na czole rury znajduje się niewielki ślimak, który wybiera grunt sprzed rury. Urobek jest wynoszony za pomocą wózka.

Przecisk 30 m trwał 4 dni + 1 dzień przygotówki. Średnio wykonywaliśmy po 6-8 m/dniówkę 10h. (Przecisk zakończyliśmy 21/12/2020 r.)

Podczas wykonywania prac zwracaliśmy uwagę na siłę pchania i opór podczas wpychania rury. W połowie przecisku ciśnienie wynosiło 100-110 bar.
Potem trafiliśmy na zwartą glinę i ciśnienie podniosło się do 200-210 bar ale względem postępu wiercenia opór się nie zwiększał.
Na koniec przecisku, gdy rura wyszła po przeciwnej stronie, ciśnienie w układzie wynosiło 50 bar (bez płuczki i polimerów).

W tym terenie bylibyśmy w stanie zrobić ok 45-50 m takiego przewiertu, zwłaszcza stosując płuczkę.
Dla długich odcinków głowica może być wyposażona w dodatkowe 6 siłowników umożliwiające prace w systemie dżdżownicy.

głowica wiertnicza w komorze odbiorczej
głowica wiertnicza po stronie odbiorczej
wewnątrz rury 1800 mm
wewnątrz rury 1800 mm

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.